Czy młodzi ludzie chętnie kupują nowe mieszkania?

Mówi się powszechnie, że ciężko jest dzisiaj młodym ludziom wystartować w życie, znaleźć dobrze płatna pracę, adekwatną do ukończonych studiów oraz że trudno im znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce w świecie. Jednak fakty mówią same za siebie – dzisiaj zdecydowanie częściej to właśnie młodzi ludzie kupują mieszkania – i to z rynku pierwotnego, wprost od dewelopera, nabywając nieruchomości należące jako integralna część takich inwestycji, jak ta budowana przy Czyżewskiego1 w Krakowie.

Skąd młodzi mają pieniądze?

Nie obywa się zwykle bez kredytu hipotecznego zaciąganego na okres trzydziestu lat, branego z wpłatą własną w postaci zaoszczędzonych wcześniej pieniędzy. Takie rozwiązania są najpopularniejsze i nawet trzydziestoletni okres kredytowania przestał robić tak piorunujące wrażenie, jakie robił jeszcze jakiś czas temu. Dzisiaj jest to rzecz normalna i powszechna, jak również fakt, że wszelkimi formalnościami zajmuje się najczęściej doradca finansowy. Młodzi mają możliwość skorzystania również z różnych programów dofinansowujących tego typu zakup.

Jakie mieszkania kupują młodzi najczęściej?

Młodym ludziom, dopiero startującym w życie, do szczęścia potrzebne jest naprawdę niewiele, dlatego wybór najczęściej pada na dwupokojowe mieszkania, rzadziej na trzypokojowe, o raczej skromnym metrażu, który łatwo jest utrzymać w czystości i który nie generuje ogromnych kosztów. Wszystkie mieszkania są za to wykonywane niezwykle starannie oraz z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*