Mieszkanie – inwestycja na chwilę czy na lata?

Podejście do kwestii mieszkań bardzo się zmieniło w ostatnich czasach. Ludzie coraz rzadziej i coraz mniej przywiązują się do miejsca, w którym mieszkają, traktując je w większości przypadków jedynie jako etap przejściowy na drodze do jakiegoś określonego celu. Często więc zakupione na chwilę mieszkanie dla siebie staje się inwestycją. Jak więc kupować mieszkanie, aby odpowiadało zarówno naszym potrzebom, ale i spełniało oczekiwania ewentualnych najemców?

Nie inwestuj na rynku wtórnym

Rynek wtórny staje się passe, zarówno jeśli chodzi o zakup mieszkania czy sam nawet wynajem – mieszkania z drugiej ręki często są w stanie kompletnej ruiny i wymagają ogromnego wkładu finansowego oraz czasu, aby przywrócić go do stanu normalności. Zdecydowanie bezpieczniejszą oraz pewniejszą inwestycją jest kupowanie takich mieszkań, jak te, które można obejrzeć na stronie www.czyzewskiego1.pl.

Czy mieszkania z rynku pierwotnego faktycznie są drogie?

Warto wziąć pod uwagę koszta wszystkiego, co niezbędne do postawienia domu, począwszy od materiałów i surowców na wszystkich możliwych pozwoleniach skończywszy. Zawsze można skorzystać z licznych programów dofinansowania, takich jak Mieszkanie Dla Młodych, możliwe są również kredyty hipoteczne na preferencyjnych warunkach, a także promocje, które ustanawiane są przez samego dewelopera i które można samodzielnie śledzić na stronie internetowej. Koszta nowego mieszkania wychodzą często korzystniej, niż kupione taniej mieszkanie i remontowane od podstaw.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*